KSHB: Grude slavile u prvoj finalnoj utakmici

Košarkaši Gruda pobjedili su večeras na domaćem parketu Posušje sa 63:56 (12:19, 20:17, 18:16, 13:4), u prvoj finalnoj utakmici košarkaškog prvenstva Herceg-Bosne.

U neviđenoj atmosferi koju su stvorili posuški navijači “žuti” su odigrali vrlo dobrih 25 minuta. Polovicom druge četvrtine u jednom su trenutku imali plus 14 (19:33).

thumb2

Nakon toga domaćin polako počinje smanjivati prednost da bi u posljednih deset minuta došao do 50:52. U zadnjoj četvrtini umor kod košarkaša Posušja uzeo je svoj danak te postižu samo četiri koša.

Veliki hendikep je bila i ozljeda Dominika Jukića koji nije igrao u posljednjoj četvrtini.

kosarka-grude-posusjee-768x493

Kod Posušja A. Ramljak postigao je 14 poena uz tri skoka, isti broj koševa postigao je A. Begić uz devet skokova i tri asistencije, dok je D. Jukić postigao poen manje uz tri skoka i dvije asistencije. Domaćina su predvodili Galić s 12 i Andrijanić s 11 poena.