Kvalifikacije za OI: Hrvatska poražena od Francuza nakon velikog preokreta

Jabuka.tv

12. ožujka 2021.1 komentar

Hrvatska rukometna reprezentacija poražena je u prvoj utakmici u kvalifikacijama za Olimpijske igre na turniru koji se igra u francuskom Montpellieru. Kauboji su nakon preokreta poraženi od vječnog rivala, domaćina Francuske s rezultatom 30:26.

Odmah u prvom poluvremenu vidjelo se da je to neka nova Hrvatska u odnosu na nedavno Svjetsko prvenstvo u Egiptu. Isti igrači su pod novim izbornikom Horvatom igrali puno brže i modernije, a u obrani pokretljivije i čvršće, ipak u drugom poluvremnu došlo je do pada u igri i Kauboji su upisali prvi poraz na turniru.

Nakon početne nervoze s obje strane, Hrvatska je preuzela konce igre i polako se odvajala Francuzima. Hrvatski igrači su stigli i do plus četiri u prvom poluvremenu, ali su Francuzi u posljednjem napadu smanjili na tri razlike, pa se na odmor otišlo s rezultatom 15:12 za Hrvatsku.

Jabuka.tv

Hrvatska je kontrolirala utakmicu i u prvih petnaest minuta nastavka, čak se u jednom trenutku odvojila na plus pet (17:12), ali onda je došlo do naglog pada u igri. A i razbranio se francuski vratar i Francuzi su strpljivo otapali hrvatsku prednost, a onda potpuno prešli u vodstvo u posljednjih 10 minuta. Kauboji su onda upustili u veliki rizik, počeli su srljati i Francuzi su to znali kazniti te se odvojili na 2-3 gola razlike

Nedostajao je još poneki raspoloženi pojedinac uz sjajne Čupića i Martinovića pa su Francuzi na kraju zasluženo s rezultatom 30:26.

U drugoj utakmici ove skupine Portugal je ranije s rezultatom 34:27 slavio nad reprezentacijom Tunisa. Kauboji će upravo protiv Portugalaca odmjeriti snage u subotu u 18:30 sati.

Na Olimpijske igre će ići prva dva u skupini, a eventualnom pobjedom nad idućim protivnikom izabranici Hrvoja Horvata bi vjerojatno i plasman na Olimpijadu u Tokiju.