LIGA PRVAKA: Kovačićev prvijenac, Ronaldo zabio četiri gola u 8-0 pobjedi!

Ronaldova večer u Ligi prvaka začinjena njegovim rekordima, rekordima Reala i hrvatskim “štihom”. Fantastični Realov napadač zabio je četiri komada Malmöu u visokoj 8-0 pobjedi Madriđana koji su ranije osigurali osminu finala Lige prvaka.

Sedmi gol za Madriđane zabio je Mateo Kovačić kojem je to bio prvijenac za Real, a igrao je do 76. minute. Karim Benzema zabio je tri gola u neviđenom razbijanju Malmöa u zadnjem kolu. Realu je to najveća pobjeda u povijesti Lige prvaka!

Madriđani su 2002. godine slavili 6-0 protiv Genka.

Ronaldo srušio sam sebe

Krenimo redom. U skupinama A, C i D sve je bilo jasno po pitanju prolaska u osminu finala i čekali smo putnike u Europsku ligu i one koji se opraštaju od Europe. Ronaldoje s ova četiri gola popravio svoj rekord golova u grupnoj fazi. CR7 je u sezoni 2013./2014. zabio devet golova u šest utakmica, a sad je već na 11!

Real je do odmora zabio tri komada. Karim Benzema otvorio je golijadu s dva gola. Ronaldo je u 39. zabio iz slobodnjaka za 3-0. No to je bio tek početak. Ronaldo je “eksplodirao” u drugom dijelu zabivši tri gola u samo 12 minuta.

Mateo i broj sedam

Kovačić je vratio treneru prvijencem za Real. Hrvatski veznjak mirno je pospremio odbijanac u mrežu za 7-0. Bio je to njegov drugi gol u Ligi prvaka, prvi je zabio za Dinamo u onom nesretnom 7-1 porazu od Lyona u Zagrebu.

Benzema je postavio točku na i u razbijanju Malmöa za konačnih 8-0. Real je na kraju ostao gol kratak za rekordnu pobjedu u europskim natjecanjima. “Kraljevi” su 1961. godine razbili Odense 9-0.

Eduardo i Srna u Europsku ligu

Paris Saint-Germain također je osigurao prolazak kao drugoplasirani u skupini. Šahtar i Malmö borili su se za Europsku ligu. PSG je dobio 2-0, a Šahtar je kao trećeplasirani ipak izborio Europu.

Eduardo i Srna bili su u prvom sastavu ukrajinskog kluba na Parku prinčeva. Eduardo je to bio prvi put ove sezone da je u prvih 11 u Ligi prvaka i tek peti put u svim natjecanjima u dresu Šahtara, prenosi 24sata.

PSG i Šahatr prvih 45 minuta odigrali su bez golova sa samo dva pokušaja sa svake strane. Lucas je zabio za vodstvo PSG-a u 57. minuti utakmice. Točku na i postavio je Ibrahimović u 86. minuti za konačnih 2-0.

Liga prvaka:

skupina A

Malmö – Real Madrid 0-8 (Benzema 12, 24, 74, Ronaldo 39, 47, 50, 59, Kovačić 70)
PSG – Šahtar 2-0 (Lucas 57, Ibrahimović 86)

skupina B

Wolfsburg – Manchester United 3-2 (Naldo 13, 84, Vierinha 29 / Martial 10, Guilavogui 82 (ag))
PSV – CSKA 2-1 (De Jong 78, Pröpper 86 / Ignašević 76 (p))

skupina C

Galatasaray – Astana 1-1 (Inan 64 / Twumasi 62)
Benfica – Atletico 1-2 (Mitroglou 75 / Saul 33, Vietto 55)

skupina D

Manchester City – Borussia Mönchengladbach 4-2 (Silva 16, Sterling 80, 81, Bony 85 / Korb 19, Raffael 43)
Sevilla – Juventus 1-0 (Llorente 65)