LIGA PRVAKA: Real izgubio od Ajaxa i ispao, Tottenham slavio i u Dortmundu

AUTORI
Drago Hudika
Katarina Kušec
06. 03. 2019. U 07:21 0 KOMENTARA 3 PRIKAZA
Nakon što je u prvoj utakmici pobijedio s 2:1, Real je u uzvratu izgubio s 1:4 i ispao iz Lige prvaka.

Madridski Real je predao krunu europskog prvaka. Kraljevski klub je u uzvratnom susretu osmine finala Lige prvaka doživio pravu blamažu na svom Santiago Bernabeuu.

Nakon što je u prvoj utakmici pobijedio s 2:1, Real je u uzvratu izgubio s 1:4 i ispali iz natjecanja. Realova kriza se nastavlja!

Strijelci za kopljanike bili su Ziyech (7.), Neres (18.), Tadić (62.) i Schone (72.), a poraz je ublažio Asensio (70.). L uka Modrić igrao je cijelu utakmicu za Real.

U drugom susretu u Dortmundu nogometaši Tottenhama su pobjedom protiv Borussije (1:0) potvrdili prolaz u četvrtfinale Lige prvaka.U prvom susretu Spursi su slavili s 3:0.

Bila je to utakmica biti ili ne biti za Real Madrid. Utakmica kojom su trebali spasiti sezonu, a onda je Ajax u osmini finala Lige prvaka opalio šamar španjolskom velikanu.

Kao da im nije bilo dovoljno što je Barcelona u četiri dana na Santiago Bernabeuu uzela dvije pobjede, pa i Kup Kralja, sada ih je svladao i Ajax i to 4:1.

Zanimljivo je kako nitko u povijesti Lige prvaka Realu, na domaćem terenu, nije uspio zabiti dva pogotka u prvih 18 minuta. E, Ajax sada jest. Prvo je već u sedmoj minuti Hakim Ziyech u šesnaestercu primio loptu koju je poslao Dušan Tadić te ju je pospremio u lijevu stranu mreže Thibauta Courtoisa, a potom je u 18. David Neres iskoristio Courtoisov izlazak s gola i zabio za 2:0.
Santiago Solari morao je brzo ohladiti glavu, ali bilo je teško. Već neko vrijeme vidi se pad u Realovoj momčadi koju nije mogao popraviti ni najbolji nogometaš svijeta Luka Modrić. Povrh svega ozlijedio im se i mladi, potentni Junior Vinicius. Sve je to vodilo prema još jednoj lošoj partiji Madriđana.

S druge pak strane nizozemska je momčad kući otišla pjevajući. U drugom je poluvremenu sol na ranu domaćina utrljao je Dušan Tadić koji je zbio u 62. Tračak nade Madriđanima pružio je Asensio koji se našao malo izvan šesnaesterca i u sjajnoj poziciji za šut nakon primljenog centaršuta Sergija Reguilona. I dobro je iskoristio priliku pa zabio u donji desni kut u 70. minuti igre. No, slavlje nije dugo trajalo.

Mlada nizozemska momčad itekako je zagrizla za pobjedu i četvrtfinale Lige prvaka. Svega dvije minute kasnije Lasse Schone zabio je iz slobodnog udarca. Precizno je pogodio desne rašlje i uništio Real. Posljednji put kada je Ajax osvojio utakmicu nokaut faze Lige prvaka izvan svog terena bilo je 1997. godine i baš u Madridu. No, protiv Atlética. Tada su slavili s 3:2.