Liverpool poražen u Napulju, Praška Slavija držala Inter u šahu

Liverpool poražen  u Napulju, Praška Slavija držala Inter u šahu

Večeras je počelo najskuplje nogometno natjecanje u svijetu – Liga prvaka.

Branitelj naslova Liverpool nije dobro krenuo u novu sezonu. Teško gostovanje kod Napolija nije uspio odraditi prema zamislima. Talijanska momčad iskoristila je svoje šanse u završnici susreta te slavila s 2:0.

U novu sezonu krenuli su i Borussia Dortmund i Barcelona, a prvi dvoboj odigran je bez pogodaka. Više će za tim žaliti domaćin koji je imao više šansi tijekom susreta.

Veliki kiks Intera odmah na startu natjecanja u Ligi prvaka. U teškoj skupini s Borussijom i Barcelonom, Inter si nipošto nije smio dopustiti gubitak bodova protiv Slavije Prag kod kuće ako se u najmanju ruku misli uključiti u borbu za jedno od prva dva mjesta. Ovako je već na startu u problemima, a Slavia itekako zadovoljna s konačnih 1:1. Ne treba zaboraviti da ona mora ugostiti Inter, a s ovakvom igrom Inter nema nikakvu garanciju da može išta napraviti protiv ostala dva protivnika.

U vrlo izjednačenoj skupini G Lyon i Zenit remizirali su također 1:1. Ovo je jedna od najizjednačenijih skupina bez izražđenog favorita i bez izraženog autsajdera. Tu će svaka pobjeda biti važna, a u ovom dvoboju pobjednika nije bilo.

U Portugalu se dugo igralo bez golova, a onda u posljednjih 20 minuta vidjeli smo tri. Na kraju je Leipzig ostvario iznimno važnu gostujuću pobjedu protiv Benfice 1:2.

Amsterdamski Ajax bio je uvjerljiv na domaćem terenu protiv francuskog Lilea pobjedom od 3:0, dok je u istoj skupini Valencia napravila iznenađenje na Stamford Bridgeu protiv Chelsea. Popularni “šišmiši” slavili su s minimalnih 0:1 uz promašen jedanaesterac “bluesa”.

Pravu golijadu vidjeli smo na utakmici Salzburga i Genka gdje je austrijska momčad na najbolji mogući način krenula u novu sezonu. Stigla je do pobjede od 6:2, u susretu u kojem smo šest golova vidjeli u prvom poluvremenu.