Loša Hrvatska poražena u Cardiffu, više ne ovisi sama o sebi

Hrvatska nogometna reprezentacija doživjela je poraz u Cardiffu u utakmici kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Ovo je drugi poraz Hrvatske u nizu, a nakon poraza od Turske u Osijeku. Samo smo jednom doživjeli dva poraza u nizu, u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo prije 10 godina, kada smo poraženi od Belgije i Škotske.

Oba pogotka za Wales postigao je Harry Wilson, prvoga u 47. minuti, a drugoga u 60. minuti. Na konačnih 2-1 smanjio je Mario Pašalić u 75. minuti.

U drugom susretu iz naše skupine Turska je sa 4-0 pobijedila Latviju golovima Akguna (58), Tosuna (83, 90+2) i Akturkoglua (87).

Turska sada vodi na ljestvici skupine sa 16 bodova, Hrvatska i Wales imaju po 10 bodova i susret manje od Turske.

Wales je u prednosti zbog boljeg omjera u međusobnim susretima pa Hrvatska više ne ovisi samo o sebi u borbi za plasman u Njemačku. Četvrta je Armenija sa sedam bodova, dok je Latvija na dnu s tri boda.

Do kraja kvalifikacija Hrvatska će još igrati protiv Latvije 18. studenoga u Rigi te protiv Armenije 21. studenoga u Zagrebu, dok će Wales 18. studenoga gostovati kod Armenije, a tri dana kasnije ugostiti Tursku.

Za plasman na EURO Hrvatska mora u tim utakmicama osvojiti više bodova od Walesa.