LP: Real i Bayern u polufinalu

Nakon Paris Saint-Germaina i Borussije Dortmund, plasman u polufinale nogometne Lige prvaka izborili su i nogometaši Real Madrida i Bayern Munchena.

U regularnom tijeku strijelac za Real je bio Rodrygo u 12., a za City je zabio Kevin De Bruyne u 76. minuti. Kod Cityja su penale promašili Bernardo Silva i Mateo Kovačić, a kod Reala Luka Modrić.

Nakon fantastičnog prvog susreta u Madridu koji je završio 3:3, Manchester City i Real su u uzvratu na Etihadu nakon produžetaka odigrali 1-1, pa je pitanje putnika u polufinale razriješeno udarcima s bijele točke. Na koncu su bili uspješniji Španjolci, Real je slavio 4:3 uz promašene jedanaesterce Luke Modrića i Matea Kovačića.

Nakon što je susret u Londonu završio 2:2, u uzvratnom četvrtfinalnom dvoboju Bavarci su pred domaćim navijačima pobijedili Arsenal s 1:0. Odlučujući pogodak postigao je Joshua Kimmich u 63. minuti.

Bayern će u polufinalu igrati protiv Real Madrid.

Drugi polufinalni par čine Borussia Dortmund i Paris Saint-Germain.