NOGOMET: Ovaj vikend naši nisu “tresli” mreže

Posljednjih šest dana su u tijeku kvalifikacijske utakmice za Svjetsko prvenstvo u Rusiji, kao i prijateljske utakmice reprezentacija, pa su neki klubovi imali slobodno ili su ovo vrijeme iskoristili za mini pripreme kao u Premijer ligi BIH.

U ruskoj 2. ligi odigrano je 23. kolo a do nove pobjede došao je Orenburg protiv Zenita 2 (1:2) zahvaljujući kojoj je došao do drugog mjesta na ljestvici. Silvije Begić je odigrao cijeli susret.

Zvijezda iz Garadčca je jesenski prvak Prve lige FBiH nakon pobjede protiv neugodne Čapljine (2:0), za koju je cijeli susret odigrao Nikola Leko.

Tomislav Barišić je također odradio svih 90 minuta za Lučko u gostujućem porazu kod Varaždina (1:0). U 33. minuti zaradio je žuti karton.

U Parku mladeži odigran je derbi 12. kola 3. lige HNL-a – Jug između Splita i Croatie iz Zmijavaca. Susret je završio bez pobjednika 1:1. Ovom podjelom bodova Croatia je zadržala čelnu poziciju upravo ispred Splićana. Cijelu utakmicu odradio je ZVonimir Begić, Ante Serdarušić igrao je do 57. minute, dok je Ante – Dario Stipić ušao u 69. minuti.

Podjelu bodova, ali u utakmici bez golova, vidjeli smo u dvoboju dva Primorca, Stobreća i Biograda. NIkola Marić igrao je do 81. minute.

Dosad najuvjerljiviju pobjedu u ovoj sezoni ostvarili su nogometaši Osijeka II. U susretu 13. kola Treće HNL Istok, na stadionu Olimpije u Donjem gradu, svladali su Međimurje iz Čakovca rezultatom 5:1 i s tri važna boda ostali u utrci za naslov jesenskog prvaka. Standardan je bio Luka Kukić.