Marin Čilić izborio četvrtfinale bez izgubljenog seta

Marin Čilić, šesti igrač svijeta, izborio je četvrti u nizu četvrtfinale u Wimbledonu.

Najbolji hrvatski tenisač je za sat i 44 minuta pobijedio 19. igrača s ATP liste Španjolca Roberta Bautistu-Aguta sa 6:2, 6:2, 6:2. Međugorac će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika susreta između Rafela Nadala i Gillesa Mullera.

U prvom setu Marin je dva puta oduzeo servis suparniku iza samo 33 minute poveo sa 1:0. Nakon što su početkom drugog seta svaki tenisač osvojio svoj servis naš je tenisač prvi pritisnu. Dva puta je oduzeo servis Bautistu-Aguta i poveo sa 4:1, a onda je Španjolac uzvratio i napravio ‘break’. No, Marin je ponovno oduzeo servis suparniku i osvojio drugi set sa 6:2. Međugorac je bio uvjerljiv i u trećem setu također sa 6:2. Čiliću je ovo bila 92. Grand Slam pobjeda, a četvrtfinale je izborio bez izgubljenog seta.