Real i Milan u polufinalu Lige prvaka

Nogometaši Milana plasirali su se u polufinale Lige prvaka odigravši 1-1 na stadionu Diego Armando Maradona protiv domaćeg Napolija, čime su obranili prednost (1-0) iz milanskog dvoboja.

Vodeći pogodak za Milan postigao je francuski napadač Olivier Giroud u 43. minuti, a velike zasluge pripadaju i asistentu, Portugalcu Rafaelu Leau.

Izjednačio je Victor Osimhen na samom kraju utakmice, u trećoj minuti sučevog dodatka.

Aktualni europski prvak Real Madrid izborio je plasman u polufinale Lige prvaka nakon što je u uzvratnom susretu četvrtfinala na Stamford Bridgeu pobijedio Chelsea sa 2-0 potvrdivši identičnu pobjedu iz Madrida.

Junak susreta bio je dvostruki strijelac Rodrygo (58, 80), no velike zasluge za golove idu i njegovim asistentima Viniciusu Junioru i Federicu Valverdeu.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić odigrao je cijeli susret za Real, baš kao i Mateo Kovačić za Chelsea.