Mladi Hrvati u drami u Rijeci upisali prvi poraz u kvalifikacijama za Euro u Poljskoj

Mlada hrvatska reprezentacija, U-21, upisala je prvi poraz na svom kvalifikacijskom putu za Europsko prvenstvo u Poljskoj. Na riječkoj Rujevici slavili su vršnjaci iz Španjolske rezultatom 2:3.

U posljednjim minutama utakmice mladi Hrvati imali su priliku za poravnanje, no sreća nije bila na njihovoj strani…

Gračanovi mladići nisu uspjeli slaviti kao njihovi stariji kolege u Rusiji. Iako je Španjolska na predah otišla rezultatom 0:2, početkom drugog poluvremena postavila 0:3, Hrvatska se vratila u igru, smanjila zaostatak, ali na kraju je presudila sreća.

Obje reprezentacije su vrlo dobro ušle u utakmicu. Pjaca i Vlašić stvorili su priliku već u trećoj minuti, ali lopta nije završila u mreži. Samo tri minute kasnije, Deulofeu je zaprijetio Livakoviću, ali ovaj je zaustavio tu loptu.

Mladi, U-21 reprezentativci bili su izjednačenih snaga sve do 19. minute, kada je Hrvatska ostala bez Kolingera. Zbog prekršaja na Williamsu, Kolinger je morao u svlačionicu, a Španjolci su upisali prvi pogodak. Precizan je s bijele točke bio Deulofeu.

Španjolci su ubacili u višu brzinu, a krajem poluvremena pao i drugi pogodak. Siguran je bio Asensio u 41. minuti. Pokušali su tada domaćini preko Halilovića, ali lopta je završila u rukama Arrizabalage.
U nastavku, Gračanovi su izabranici vrlo brzo primili treći pogodak, a skrivio ga je Livaković u 54. minuti. Mladi vratar pucao je prema sredini terena, ali loptu je presjekao španjolski kapetan Deulofeu i povećao vodstvo gostujuće momčadi.

Ipak, Pašalić i Radošević vratili su nadu svojim vršnjacima. U 64. minuti kapetan Pašalić je natrčao na odbijenu loptu i pogodio za 1:3. Šest minuta kasnije Hrvatima je poništen gol zbog zaleđa Cara Ćalete, ali sreća se osmjehnula domaćoj momčadi. Mere je dobio crveni karton zbog prekršaja na Tudoru, sudac je pokazao na 11 metara, a precizan je bio Radošević.

Prava igra za živce uslijedila je u posljednjim minutama utakmice. Hrvati su imali priliku za poravnanje, lopta se dva puta odbila od vratnice da bi Mikanović dobio drugi žuti, odnosno crveni karton i Hrvatska je ostala s devet igrača.

Hrvatskoj reprezentaciji ovo je prvi poraz u kvalifikacijama za nadolazeće Europsko prvenstvo u Poljskoj. Uzvratni susret na rasporedu je 24. ožujka kada 2016., kada će Gračan sa svojom momčadi na gostovanje u Španjolsku.