Moćni Seleção prošetao do četvrtfinala i dolazi Hrvatskoj

Hrvatska je osigurala četvrtfinale Svjetskog nogometnog prvenstva u Kataru pobjedom nad Japanom nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Izabranici Zlatka Dalića doznali su u ponedjeljak navečer da će im suparnik u petak 9. prosinca od 16 sati po srednjeeuropskom vremenu, biti reprezentacija Brazila. Seleção je izbacio Južnu Koreju s uvjerljivih 4:1

Brazil je već u sedmoj minuti poveo 1:0, zabio je Vinicius. Raphinha je prošao po desnoj strani i ubacio loptu u sredinu, gdje ju je promašio Neymar, no na drugoj je strani čekao sam samcat Vinicius. Nogometaš Real Madrida imao je vremena namjestiti se i pogoditi mrežu Kima za rano vodstvo Brazilaca.

Utakmica riješena u prvom dijelu

Brazil je u 13. minuti vodio 2:0. Pogodio je Neymar iz penala nakon svog karakterističnog zaleta. Prije toga je Jung u kaznenom prostoru zakasnio na loptu i srušio Richarlisona, koji je u 29. minuti povisio vodstvo na 3:0.

Bila je to fantastična akcija Brazila. Richarlison je najprije smirio loptu glavom (!) pa je dao do Marquinhosa, koji vraća u sredinu za Casemira. Veznjak je dobro vidio ulazak Richarlisona, pravovremeno mu dodao, a ovaj nije imao težak posao i zabio je za 3:0.

Strašno prvo poluvrijeme za Brazil zaključio je Lucas Paqueta u 36. minuti. Korejci su se otvorili i sijevnula je brza akcija Brazila. Vinicius je na kraju pronašao Paquetu ubačajem s lijeve na desnu stranu, a on je lagano zabio za visokih 4:0.

Korejci su pokušali zamjenama doći bar do počasnog pogotka u drugom dijelu. Uspio je zabiti Paik u 76. minuti. Potegnuo je s 25 metara nakon što mu je brazilska obrana odbila centaršut. Bio je to lijep pogodak iako se lopta od nekoga odbila na svom putu prema Alissonovoj mreži.

Brazilci su se do kraja utakmice opustili i dozvolili Korejcima još pokoju priliku. Izbornik Brazila Tite oko 70. minute izvukao je Neymara i golmana Alissona iz igre kako bi ih sačuvao za utakmicu s Hrvatskom. Brazil ostaje favorit za osvajanje Svjetskog prvenstva.