Mueller i Lewandowski slomili Barcelonu

Započela je nova sezona Lige prvaka po skupinama, a u uvodnim utakmicama strijelci su bili hrvatski nogometaši.

Sevilla i Red Bull Salzburg odigrali su bez pobjednika (1-1), s tim da su oba pogotka postignuta iz jedanaesteraca, oba u prvom poluvremenu koje je u svakom smislu bilo ludo.

Oba pogotka su postigli hrvatski nogometaši: Ivan Rakitić za Sevillu u 42. minuti te mladi hrvatski reprezentativac Luka Sučić u 21. minuti.

Manchester United se poskliznuo na gostovanju u Bernu gdje je švicarski prvak Young Boys slavio 2-1 iako su gosti vodili 1-0 golom Cristiana Ronalda u 13. minuti.

U derbiju prvog kola Lige prvaka Bayern je na Nou Campu slomio Barcelonu s 0:3 golovima Thomasa Muellera (34) i Roberta Lewandowskog (56, 85). U toj skupini E druga utakmica nije ponudila ni jedan pogodak. U Kijevu su Dinamo i Benfica odigrali 0:0.

Liga prvaka, 1. kolo:

Skupina E

Barcelona – Bayern 0-3 (Müller 34, Lewandowski 56, 85)

Dinamo Kijev – Benfica 0-0

Skupina F

Young Boys – Manchester Utd. 2-1 (Ngamaleu 66, Siebatcheu 90+5 / Cristiano Ronaldo 13)

Villarreal – Atalanta 2-2 (Trigueros 39, Groeneveld 73 / Freuler 6, Gosens 83)