Na krilima odličnog Ramljaka Zrinjski preokretom slavio na Gripama

Košarkaši Zrinjskog pobijedili Split nakon velikog preokreta

Košarkaši Zrinjskog upisali su pobjedu u susretu 21. kola ABA 2 lige, svladavši u Splitu istoimenog domaćina rezultatom 82:78.

Split je odigrao dobro prvu četvrtinu te je na kraju tog perioda igre imao višak od 11 poena (24:13).

Stečenu prednost domaći košarkaši uspješno su branili sve do samog finiša utakmice. Zrinjski je tri minute prije kraja uspio doći na samo poena zaostatka (73:72), nakon čega je uslijedila napeta završnica u kojoj se bolje snašao bh. prvak.

Marko Ramljak pogodio je tricu 33 sekunde do kraja za prvo vodstvo Zrinjskog u utakmici (77:78), a pobjedu je s četiri ubačena slobodna bacanja potvrdio Marko Šutalo.

Ramljak je s 25 poena i 4 asistencije najzaslužniji za sedmu pobjedu Zrinjskog u sezoni. Ivan Miličević u pobjedu je ugradio 15, a Šutalo i Marko Ljujić po 12 poena.

U redovima Splita Michael Cobbins je bio najučinkovitiji s 22 poena, a Mateo Kedžo ubacio je 19 poena.

Posljednju utakmicu sezone u regionalnoj ligi Zrinjski igra sljedeće srijede kad u Mostaru gostuje posljednjeplasirani Vršac.