Nakon dosta muke i jedanaesteraca Posušje u osmini finala kupa BiH!

U šesnaestini finala nogometnog kupa Bosne i Hercegovine, nogometaši HŠK Posušje gostovali su u Tomislavgradu kod federalnog prvoligaša Tomislava te su osminu finala izborili tek nakon jedanaesteraca rezultatom 4:3 nakon što je regularni dio utakmice završio 1:1.

Namučio je Tomislav favorizirano Posušje u ovoj utakmicu te su vodili od 29’ minute kada je precizan bio Lelli sve do 80’ minute kada je sjajno pogodio Maglica za izjednačenje i spasio Posušje šokantnog ispadanja. Nakon neriješenog rezultata pristupilo se udarcima s 11 metara gdje su za Posušje precizni bili Rozić, Dominik Begić i Mandić dok je Jenjiću obranio golman, s druge strane golman Galić je zaustavio 2 udarca igrača Tomislava a jedan je otišao iznad gola te se Posušje plasiralo u osminu finala kupa BiH.

Posušane sada čeka nastavak natjecanja u Premijer ligi BiH gdje su nakon 8 odigranih kola na sjajnom 6. mjestu s 12 osvojenih bodova a u sklopu 9. kola u subotu će na Mokrom Docu dočekati Tuzlu City.