Nevjerojatni Durant nadigrao Jamesa i odveo Warriorse na korak do nove titule

KEVIN DURANT nevjerojatnom partijom odveo je Golden State do pobjede 110:102 protiv Clevelanda i vodstva 3:0 u seriji.

Cleveland je puno bolje otvorio utakmicu, poveo sa 16:4, ali kada se do poluvremena (58:53) nije uspio više odvojiti, bilo je jasno da su gosti bliže pobjedi.

Posebno jer u prvom poluvremenu Steph Curry i Klay Thompson nisu mogli ništa pogoditi pa su na startu drugog dijela jedini dvoznamenkasti u momčadi branitelja naslova bili Durant i JaVale McGee.

Utakmica je odlučena u posljednje dvije minute, Curry je iz 10. pokušaja pogodio svoju prvu tricu, a Durant sa skoro devet metara odveo momčad na korak do novog naslova.

Durant je utakmicu završio sa 43 poena (šut 15-23), 13 skokova i sedam asistencija.

Kod Clevelanda je LeBron James postigao 33 poena, ali uz šut 13-28. Imao je i 11 asistencija i 10 skokova. Napokon je najbolji košarkaš svijeta imao veću podršku suigrača – Kevin Love je postigao 20 poena uz 13 skokova, Rodney Hood 15 poena, ali uzalud.