Nikola Leko strijelac, Luka i Dominik Begić asistenti!

Zbog reprezentativne stanke ovaj vikend nisu igrani susreti nogometne Premjer lige BiH. Ali zato nisu mirovali tereni u nižim ligama.

29. kolo 2. ruske lige donijelo je derbi između domaćina Krylye Sovetov i gostiju iz Orenburga, treće i druge momčadi prvenstva. Utakmica je završila bez golova tako da su obje momčadi ostale na isto bodova po 61, četiri manje od vodećeg Jeniseja. Cijeli susret odigrao je Silvije Begić.

Silvije Begić, sačuvao mrežu netaknutu na teškom gostovanju u Sovetovu

U Prvoj ligi FBiH kompletirano je 18. kolo. Čapljina je doživjela poraz na gostovanju u Gračanici od Bratstva 3:2. Solidnu igru su pružila dva Posušanina u redovima gostiju. Nikola Leko postigao je pogodak, osmi ove sezone, dok je Dominik Begić ušao zadnjih pola sata i ubilježio asistenciju za drugi gol.

Dominik Begić došao do prve asistencije za Čapljinu

U Drugoj ligi u dalmatinskom derbiju Solin je slavio u Dugopolju sa 1:0. Svih 90. minuta za domaćina odradio je mladi Ivan Milićević. Dugopolje je unatoč porazu ostalo na trećoj poziciji.

Odigrano je 21. kolo 3. HNL jug. Urania je slavila u Sinju kod lošeg Junaka 0:2. Ponovno je odličan nastup za goste imao Luka Begić, a okrunio ga je asistencijom za drugi gol.

Luka Begić vrlo dobar nastup okrunio asistencijom u slavlju u Sinju

Croatia je u Zmijavcima dočekala Jadran i “počastila” s tri komada u mreži. Ante Seradrušić je odigrao cijeli susret, Zvonimir Begić do 79. minute, dok je Ante Dario Stipić u igru ušao u 77. minuti. Luka Kukić je bio standardan na vratima Osijeka II i uspiosačuvati svoju mrežu netaknutom u velikoj pobjedi protiv Vukovara 1991 od 4:0.

Zvonimir Begić proslavlja gol Croatie

Posušje.net/Foto: FC Orenburg, NK Bratstvo Gračanica, Dalmacija Portal, Croatia Zmijavci, Ferata.hr