Ništa od meča s Đokovićem: Raonić zaustavio Čilića

Finalist Australian Opena iz 2018. godine Marin Čilić ispao je ove godine u četvrtom kolu tog turnira porazom od Kanađanina Miloša Raonića.

Raonić, inače 32. tenisač svijeta, svladao je 39. igrača svijeta Čilića sa 6:4, 6:3 i 7:5 za dva sata i 17 minuta igre, postavši prvi četvrtfinalist u Melbourneu. To mu je 10. plasman među osam najboljih na Grand Slam turnirima u karijeri.

Bio je ovo četvrti međusobni susret dvojice igrača koji su ranije tijekom karijere zauzimali i treće mjesto na ATP ljestvici, a omjer pobjeda sada je 2-2.

Čilić je početkom susreta bio bolji u dužim izmjenama, kod rezultata 3:3 osigurao je i prve dvije “break-lopte” u susretu, ali Raonić se spasio svojim najjačim oružjem, servisom. Kanađanin je u 10. igri prvoga seta uspio oduzeti servis našem igraču i tako osvojiti prvu dionicu sa 6:4.

Početkom drugog seta Raonić je još jednom ostvario “break”, poveo je s 3:0 i tu prednost održao do kraja. Kako je Čilić  do pobjeda protiv Francuza Benoita Pairea u drugom te Španjolca Roberta Bautiste u trećem kolu stizao nakon napornih pet setova, već tada je bilo jasno kako će teško do preokreta.

Ipak, u trećem setu Čilić je bio najbliže njegovu osvajanju, kod vodstva 5:4 osigurao je dvije set-lopte na Raonićevom servisu, ali Kanađananin je ponovno izvukao svoje najjače oružje, servis. Ukupno je Crnogorac s kanadskom putovnicom ispalio čak 35 asova, uz 73 posto ubačenog prvog servisa, čime se spasio igranja četvrtog seta. S druge strane, Čilić je imao samo pet asova uz 60 posto ubačaja prvog servisa, a treći je put pokleknuo na svom početnom udarcu u najgorem trenutku, kod rezultata 5:5 u trećem setu. Nakon ostvarenog “breaka” Raonić je mirno odservirao za prolazak među posljednjih osam gdje ga čeka dvoboj protiv branitelja naslova Srbina Novaka Đokovića.

Nakon dvoboja Čilić je izjavio kako je imao problema s leđima koje vuče još od dvoboja drugog kola protiv Pairea.

– U tom meču je puhao jak vjetar, što mi je smetalo kod bacanja loptice prilikom servisa pa sam istegnuo leđa. Naravno da mi nije pomoglo niti to što sam potom morao igrati pet setova i protiv Bautiste, ali bez obzira na to svaka čast Milošu. Na ovom turniru igra odličan tenis i ne bi me iznenadilo kada bi i osvojio turnir, izjavio je Čilić.