Nizozemska i Turska posljednji četvrtfinalni par

Nogometaši Nizozemske postali su sedma momčad koja se plasirala u četvrtfinale Eura u Njemačkoj, nakon što su u utorak svladali reprezentaciju Rumunjske sa 3-0 (1-0) u utakmici osmine finala odigranoj u Muenchenu.

Vodeći pogodak za Nizozemce postigao je Cody Gakpo u 20. minuti. Isti je igrač asistirao u 83. minuti za pogodak Donyella Malena. Ovaj je nizozemski napadač u trećoj minuti dodatka postavio konačnih 3-0.

Nogometna reprezentacija Turske kao posljednja se plasirala u četvrtfinale Europskog prvenstva u Njemačkoj, u Leipzigu je pobijedila Austriju s 2-1 (1-0).

Turci su se time plasirali u četvrtfinale gdje će igrati protiv Nizozemske u subotu, u Berlinu.

Junak turske pobjede u osmini finala bio je Merih Demiral koji je postigao dva pogotka. Pogađao je austrijsku mrežu u 1. i 59. minuti za 2-0, dok je do kraja Austrija tek smanjila u 66. minuti. Strijelac je bio Gregoritsch. Zanimljivo da su svi pogoci postignuti nakon kornera.