NOGOMET: Posuška “bujica” potopila Šujicu

Drugo kolo Druge lige FBiH – Jug donijelo je prvu ovosezonku utakmicu na Mokri Dolac.

Gost je bila momčad Šujice, novopečeni drugoligaš. Pred 500-tinjak gledatelja nogometaši HŠK Posušje slavili su 5:1.

Strijeci za domaćina bili su Ivan Jurišić, Dario Stipić (2), Ivan Mandurić i Danijel Begić.

Mrežu gostiju “načeo” je Ivan Jurišić nakon krasne kombinacije sa Zvonimirom Begićem. Šujica iznenađujuće poravnava rezultat nakon velike greške zadnje linije plavo-bijelih. Ipak, pred sam kraj poluvremena prednost domaćinu vraća Stipić.

Drugo poluvrijeme počelo je u sličnom ritmu kao i prvo, domaćin napada, bez konkretnih prilika, dok se gosti uspješno brane. Tada pomoćni trener Ljubo Crnogorac u “vatru” gura Mandurića i Begića, što se na kraju ispostavilo odličnim potezom.

Nakon probijanja desne strane Stipe Bešlića lopta dolazi do Mandurića koji je posprema u mrežu za 3:1. Na povećanje vodstva nije trebalo dugo čekati, sada je asistent Mandurić vratara gostiju matira Begić. Do kraja utakmice, danas odlični Mandurić uspio je upisati još jednu asistenciju za drugi gol Stipića.