U DERBIJU KOLA ZA ŠIROKI IGRALA 3 POSUŠANINA, BEGIĆ I MARIĆ DEBITIRALI U PREMIJER LIGI!!!

Fantastičan derbi gledali smo na Pecari između Širokog i Borca koji je završio 2:2, za domaće nastupili svi naši dečki Zlomislić, J.Barišić i Begić. Mladost DK rezultatom 0:0 uzela važan bod protiv Slobode na Tušnju a Marić je odigrao svih 90′ minuta. Zrinjski bez T.Barišića slavio 2:0 u gostima kod Čelika.

Nakon zimske stanke vratila nam se Premijer liga BiH, ovog vikenda odigralo se 1. proljetno kolo odnosno 20. ukupno. U 3 kluba naše Posušje ima svoje momke a utakmice u kojima oni nastupaju nama su najzanimljivije.

Martin Zlomislić na golu i Josip Barišić igrali su cijelu utakmicu za Široki dok je Zvonimir Begić svoj debi upisao ulaskom s klupe u 81′ minuti. Sva trojica odradili su dobru utakmicu i mogu biti zadovoljni svojom predstavom u ovom susretu između svog Širokog Brijega i Borca iz Banja Luke koji je bio obilježen kao derbi povratničkog kola. Da je zaslužio epitet derbija pokazalo se i na terenu, vodio je Borac s dva s(p)retna gola na poluvremenu 2:0 da bi se Široki do kraja vratio na 2:2 te mogao i pobijediti što je možda i zaslužio s odličnim drugim poluvremenom.

Nakon što je postigao 3 gola na pripremama Nikola Marić zaslužio je biti starter Mladosti DK. Odradio je borbeno i dobro cijeli svoj debi u kojem su gostovali kod Slobode. Ovaj izravni dvoboj za ostanak završio je bez golova pa i bez velikih prilika 0:0. Mladost je sigurno više zadovoljna ovim bodom kojeg su osvojili na vrlo teškom gostovanju, možemo reći da su uzeli ono po što su i došli.

Zrinjski ima ambicije za 1. mjesto što su danas i dokazali, lako su savladali Čelik u Zenici sa 2:0. Danas na žalost bez Tomislava Barišića koji nije bio u kadru momčadi za ovu utakmicu.

U ligi 12 nakon 20. kola vodi Sarajevo s 39 bodova, Zrinjski je 4. s 34. Široki želi izlazak u EL a trenutno je 7. s 28 bodova dok Mladost drži željenu poziciju, sada su 9. s 18 osvojenih bodova.

U sljedećem kolu očekuje nas nama jako zanimljiva utakmica, Marić s Mladosti dočekuje Posušku koloniju iz Širokog.