Odličan start Posušja, pala i Sloboda!

Nogometaši Posušja pobijedili su na stadionu Tušanj u drugom kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine ekipu Slobode rezultatom 2:0 te su tako na najbolji način otvorili sezonu s maksimalnih šest bodova iz prva dva kola.

Na početku utakmice igralo se uglavnom na sredini terena budući da su obje ekipe pazile na svoj gol bez preuzimanja rizika u napadu. Krenula je potom Sloboda malo ofanzivnije, ali je osam minuta prije odlaska na odmor stigla kazna. Jenjić je ostao usamljen u prvom ozbiljnijem napadu Posušja i zatresao je mrežu za 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Već u trećoj minuti nastavka Posušje je udvostručilo vodstvo. Rozić je prvo zaobišao golmana i pogodio stativu, a onda je iz drugog pokušaja zabio za 2:0.

VAR se aktivirao u 54. minuti kada su domaći smatrali da je lopta prešla linija nakon što je Cvijanović pogodio prečku i lopta se odbila, ali je ipak ustanovljeno da nije bio pogodak.

Sloboda je potom jalovo napadala, dok je Posušje prijetilo iz kontra napada te je u nekoliko navrata mogla postići pogodak i potpuno deklasirati Tuzlake. Ipak, promjene rezultat više nije bilo pa je ostalo konačnih 2:0 za goste.

Posušje je prvo na tabeli Wwin lige BiH sa šest bodova iz dva kola, dok je Sloboda na posljednjoj poziciji bez bodova. U narednom kolu Posušje dočekuje Slogu, dok će Sloboda pauzirati jer im je odgođena utakmica s Borcem.