Odlično Posušje i raspoloženi Pavković uzeli važne bodove

Današnja utakmica s Leotarom na Mokrom docu u 29. prvenstvenom kolu označena je biti ili ne biti za očuvanje premijerligaškog statusa, a kako su i najavili, pobjedom od 2:0 nogometaši Posušja pokazali su kako ima i boljih kandidata od njih za drugoligaško društvo. Ozbiljnije su nogometaši Posušja shvatili današnji okršaj pa su prvu priliku kreirali već u petoj minuti. Dario Pavković se s loptom neometan sjurio u šesnaesterac, ali je dobro postavljeni Dušan Puletić uhvatio njegov udarac.

Za ovaj promašaj posuški napdač iskupio se desetak minuta poslije. Pretrčao je gotovo pola terena, došao pred istrčalog vratara gostiju, zaobišao i zatresao mrežu na radost navijača s Mokrog doca kojega je kiša nalijevala do samog početka utakmice. Imao je Pavković priliku za povećanje vodstva u 20. minuti, ali je zakasnio na ubacivanje Josipa Serdarušića. Nikola Leko odlično je, u 31. minuti, neometan šutirao s ruba šesnaesterca, ali je lopta otišla malo pored gola. ‘Točku na i’ prvog poluvremena stavio je raspoloženi Pavković. U 39. minuti najbolje se snašao u petercu i još jednom matirao Puletića prije odlaska na odmor. Prvu intervenciju, ubacivanje pred gol, Horić je imao u 53. minuti, ali je opasnost bez problema otklonio hvatanjem te lopte. U prvoj utakmici protiv Leotara ove sezone Posušje je na odmor otišlo s prednošću 2:0, koju je Leotar anulirao početkom nastavka.

Ovaj put posuški nogometaši to nisu dopustili, a šutevi i utrčavanja Paranosa i Krstovskog nisu bili opasni za domaći gol. Opasnija prilika bila je pred gostujućim golom u 64. minuti kada je Maglica probio stranu i povratnom loptom na rubu šesnaesterca uposlio Milanovića koji ju je poslao visoko preko gola. Domaći nakon toga preuzimaju inicijativu i mirno utakmicu privode kraju za velika tri boda u borbi za ostanak u premijerligaškom društvu. Ovom pobjedom Posušje se izdvojilo s dna ljestvice jer su u ovom kolu poraženi i Rudar i Radnik.