OGROMAN POTENCIJAL HŠK POSUŠJA, MALOLJETNI NENADIĆ IGRA ODLIČNO!

17-godišnji Filip Nenadić član je seniorske ekipe HŠK Posušja. Filip trenira od svoje 12-e godine a već kao kadet priključen je i debitira za seniore. Ove sezone je postao standardni član i jedan od glavih aduta u klubu. Bio sam iznenađen kada sam tako mlad pozvan u seniore i jako zahvalan treneru Sliškoviću što je prepoznao moj trud i jako brzo mi dao priliku da se dokažem i pokažem koliko mogu.

Neočekivno brzo Filip skuplja minutažu među iskusnijim kolegama, u dosadašnjih 11 kola ima isto toliko nastupa od kojih čak 8 kreće u udarnoj postavi što potvrđuje da pruža odlične predstave i da ima veliko povjerenje trenera i suigrača. Naravno da sam prezadovoljan svojom minutažom i igrama. Brzo sam se prilagodio na seniorski nogomet, u tome su mi dosta pomogli iskusniji igrači koji su me odlicno prihvatili.

S jučerašnja 2 pogotka u Jablanici stigao je do 5-og u sezoni što je za krilnog napadača kojeg igra fantastičan učinak uz to ima i 3 asistencije. Sa svojih 5 pogodaka je treći na ljestvici klubskih topnika odmah iza već dokazanih klasičnih napadača D.Begića i J.Glavine. Igramo ofanzivno i stvaramo puno prilika tako da sam često u završnicama akcija, svaki pogodak ili asistencija mi daje motivaciju i tjera da svaki dan radim na sebi da budem sve bolji i bolji.

Izdvojiti treba pogodak u jednom od najvećih derbija, protiv ekipe Brotnja. Nedadić je pogodio u 93′ minuti za 2:1 i donio najvažniju pobjedu u dosadašnjem djelu prvenstva. Taj pogodak cu pamtiti kao jedan od najdražih i najsretnijih nogometnih trenutaka, neopisiv je osjećaj na taj način donijeti pobjedu svojoj ekipi pred domaćim navijačima.

HŠK Posušje je vodeća momčad 2. lige F-BiH Jug i najveći favorit za promociju u viši rang. Uz to Filip je maturant, učenik je 3. razreda Saobraćajne škole u Posušju. Svibanj bi magao biti odlično razdoblje koje će proživiti kao uvod u punoljetstvo koje ce proslaviti 30.7 sljedeće godine. Velika želja i mene i cijele ekipe je ponoviti prošlo godišnji uspijeh i na kraju ući u 1. ligu Federacije BiH. Vjerujem da ćemo zajedno ovoga puta to i uspijeti.

O daljoj budućnosti kako nam kaže i ne razmišlja mnogo koncentriran je na svaku sljedeću utakmicu da pruži sve od sebe a dalje kako Bog da.