PAO I VELEŽ: Pavković junak Posušja!

Posušje je danas s 1:0 bilo bolje od Veleža u okviru 21. kola Premijer lige BiH. Junak plavo-bijelih bio je Dario Pavković koji je postigao jedini gol na utakmici u 43. minuti.

Domaći nogometaši su u potpunosti dominirali i nisu dozvolili mostarskoj ekipi prilike za postizanje pogodaka.

Jedini pogodak na susretu je viđen u samom finišu prvog poluvremena, točnije u 43. minuti kada je Dario Pavković primio loptu na lijevoj strani, ušao u kazneni prostor, “lomio” Denisa Zvonića, čekao pravi trenutak za šut i potom precizno od stativu matirao Osmana Hadžikića za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

Posušje je nastavilo sjajan niz u 2024. godini u kojoj je upisalo pet pobjeda iz isto toliko odigranih susreta.

Prije današnjeg trijumfa Posušje je pobijedilo Zvijezdu 09 i Tuzla City u prvenstvu, te Laktaše i Slogu u Kupu.

Veležu je, s druge strane, ovo bila treća utakmica zaredom bez pobjede. Nakon pobjede u Kupu nad Tuzla Cityjem, Velež je upisao dva vezana remija u prvenstvu protiv Sloge i Borca. Zanimljivo, ni u tim utakmicama Rođeni nisu postigli pogodak