POBJEDA BANJALUČANA:Borac se više “borio” od bezidejnog Posušja!

Ni u drugom ovosezonskom pokušaju, nogometaši Posušja nisu uspjeli doći do dva tri boda. Za razliku od prvog kola i utakmice s Veležom protiv Borca nisu mogli ni do boda.

Jedno od lošijih poluvremena uopće na Mokrom docu bilo je današnje prvo protiv Borca. Gosti sus stvorili tek jednu priliku kada je nakon odličnog dodavanja Zakarića Markaić pucao pored gola. Bila je to deseta minuta, nakon koje gosti više nisu imali prilika. Ni domaći se nisu proslavili.

Četiri minute kasnije Toni Jović je u prodoru zaustavljen prekršajem, kojega je za malo pretvorio u vodstvo. Srušen je na rubu kaznenog prostora, sam je izveo slobodnjak, odlično šutirao, ali mu je odlično i obranio Bojan Pavlović. Nije to bio jedini Pavlović koji je danas ‘radio protiv’ Posušja.

Jovan Vladimir Pavlović u 38. minuti zatresao je svoju mrežu kada je glavom lobovao Luku Kukića, svoga vratara koji je krenuo po tu loptu, i tako goste doveo u vodstvo na Mikrom docu.

Za ‘nagradu’ ga je trener Ferdo Milin na poluvremenu ostavio na tuširanje, a u igru poslao Darija Pavkovića i već u 60. minuta velika, stopostotna prilika za napadača Posušja koji je pobjegao gostujućoj obrani, sam izišao pres istrčalig vratara Pavlovića i šutirao po sred njega.

Nastavilo je Posušje potom s puno boljom igrom nego u prvom dijelu, potpunom dominacijom i napadima, kako bi barem došli do boda, a gosti nisu uspjeli iz kontranapada ugroziti Kukićevu mrežu iako im je ostajalo puno prostora. Do 92. minute kada je pogodio Meleg i postavio konačnih 2:0 za prvu ovosezonsku pobjedu Borca.