POBJEDA ZRINJSKOG: Marko Ramljak s 35 poena potpuno uništio makedonsku momčad

Košarkaši Zrinjskog pobjedom 93:87 nad makedonskim doprvakom MTZ-om prekinuli su negativan niz od četiri poraza u 2. ABA ligi i jednog u prvenstvu Bosne i Hercegovine.

Mostarci su igrom protiv MZT-a podsjetili na dobre utakmice koje su pružali prošle sezone, kako u Drugoj regionalnoj ABA ligi tako i u prvenstvu Bosne i Hercegovine kada su stigli do povijesnog naslova prvaka. Ovog puta mostarska publika mogla je biti zadovoljna, pogotovo zalaganjem i požrtvovnosti koju su prikazali na parketu.

Prevladali pritisak

Nije bilo lako igračima Hrvoja Vlašića suprotstaviti se makedonskoj momčadi jer su imali strahovito veliki pritisak i imperativ pobjede koji im se stavio na leđa. No, na njihovu sreću od samog početak zaigrali su dobro i nošeni podrškom s punih tribina, iz minute u minutu povećavali su prednost. U posljednju četvrtinu Zrinjski je ušao s prednošću od čak 20 poena, pa su se igrači trenera Hrvoja Vlašića u posljednjoj dionici malo i opustili što je makedonska momčad uspjela iskoristiti i poraz ublažiti na prihvatljiviju razliku. Igru sastava Hrvoja Vlašića nosili su Marko Ramljak i Ivan Miličević. Mostarski dvojac nemilice punio je koš makedonske momčadi. Na kraju je Ramljak ubacio 35 poena, a Miličević 25 poena. U gostujućem sastavu, koji je ove sezone nakon šest uzastopnih naslova primat u makedonskoj košarci prepustio Rabotničkom, isticali su se branič Marko Simonovski i krilni centar Ive Ivanov.

Gostovanje u Čačku

U sljedećem kolu Zrinjski će gostovati kod Borca u Čačku, a u domaćem prvenstvu sljedećeg vikenda ugostit će Sparse koji su se u proteklom kolu Druge regionalne ABA lige pobrinuli za iznenađenje nanijevši na gostovanju prvi poraz Splitu. Sarajlije su gotovo cijeli susret bili u zaostatku i tri četvrtine igrali loše. Momčad Splita u posljednju četvrtinu ušla je s prednošću od deset poena. I kada se činilo da će Sarajlije doživjeti prvi gostujući poraz, domaći igrači naglo posustaju i tope teško stečenu prednost. U samoj završnici domaći igrači naglo su stali, što je momčad s Grbavice iskoristila i, ponajviše zahvaljujući centru Albijaniću i braniču Protiću, preokrenula rezultat i upisala četvrtu pobjedu. Uspjehom na Gripama momčad Marka Trbića došla je do drugog mjesta na ljestvici nakon pet odigranih kola. Vodeću poziciju s maksimalnim bodovnim učinkom drži Primorska iz Kopra. Rezultati 5. kola: Zrinjski – MZT 93:87, Split- Spars 60:63, Vršac – Sutjeska 78:100, Dynamic – Rogaška 91:74, Primorska – Helios 87:58, Lovćen – Borac Poredak: Primorska 5-0, Spars i Split 4-1, MZT, Dynamic i Sutjeska 3-2, Rogaška 2-3, Zrinjski, Helios i Vršac 1-4, Borac i Lovćen 1-3.