Poraz nogometašica Intera u Livnu

Nogometašice ŽNK Troglav 1918 svladale su ŽNK Inter 2-1 u utakmici 7. kola Prve ženske nogometne lige FBiH – JUG, te time nanijeli drugi prvenstveni poraz Posušankama i zakomplicirali borbu za vrh.

U derbiju ovog kola Troglav je poveo u 26. minuti preko Ivone Palinić koja se u petercu Intera odlično okrenula i pored Bošnjak snažnim udarcem zatresla mrežu.

Samo pet minuta kasnije domaćin povećava prednost. Obrani gostiju u 31. minuti bježi Ivana Tomić koja je precizna za 2:0.

Do kraja susreta Inter uspjeva samo smanjiti rezultat u 67. minuti prekrasnim golom iz slobodnog udarca Matee Galić. Posljednjih pet minuta Inter je imao igračicu više i jednu polupriliku u posljednjem napadu ali do poravnanja nisu uspjeli doći.

Vodeći je i dalje ostao Libero sa 13 bodova koji kod kuće dočekuje Sarajevo, Brotnjo ima 12 i utakmicu manje na drugom, koliko ima i treći Troglav. Inter je jesenski dio prvenstva završio na četvrtoj poziciji s deset bodova – tri pobjede, dva poraza i jedan nerješen rezultat.

Posušje.net/Foto: ŽNK Inter