Porto s igračem manje nakon produžetaka izbacio Juventus

Nogometaši Porta izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom dvoboju osmine finala nakon produžetaka izgubili od Juventusa s 2-3, a kako su u prvom susretu slavili s 2-1 prošli su dalje zbog više postignutih golova u gostima.

Porto je poveo u 19. minuti golom Sergia Oliveire iz kaznenog udarca, no Juve je u nastavku okrenuo rezultat, a oba gola zabio je Federico Chiesa (49, 63). Kako više nije bilo golova susret je otišao u produžetke, a trenutak odluke dogodio se u 115. minuti kada je Oliveira zabio svoj drugi gol za 2-2. Samo dvije minute kasnije Adrian Rabiot je vratio Juventus u vodstvo, ali to nije bilo dovoljno.

Dodajmo kako je portugalski sastav od 55. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Mehdi Taremi.

Borussia Dortmund preko Seville u četvrtfinale Lige prvaka

Nogometaši Borussije Dortmund probili su se po sedmi put u klupskoj povijesti u četvrtfinale Lige prvaka odigravši u uzvratu na svom stadionu sa španjolskom Sevillom 2-2 (1-0).

Oba pogotka za domaću momčad postigao je norveški stroj za golove Erling Haaland. Za vodstvo je pogodio u 35. minuti, a u 54. minuti je iz ponovljenog kaznenog udarca udvostručio Borussijinu prednost. Sevilla je golovima En Nesyrija uspjela izbjeći poraz. Marokanac je u 69. minuti bio precizan iz kaznenog udarca, a nakon ubačaja Ivana Rakitića iz kuta pogodio je za 2-2 u šestoj minuti sučevog dodatka. No, to nije bilo dovoljno Sevilli za produžetak, nakon što je u prvom dvoboju Borussija slavila s 3-2.

Rakitić je za Sevillu igrao tek od 86. minute.