Poskoci uspješni na prvenstvu Federacije BiH i u Otočcu

Na međunarodnom taekwondo natjecanju Gacka OPEN koji je u subotu 6. Svibnja održano u Otočcu u Hrvatskoj, predstravili su se i članovi TKD kluba Poskok iz Posušja i osvojili dvije zlatne medalje. U svojim kategorijama zlato su osvojili Boris Gavrić i Anamarija Miličević.

Na međunarodnom natjecaju u Gackoj nastupilo je oko 290 natjecatelja iz Hrvatske, BiH i Slovenije. Ovo je ujedno bio i kriterijski turnir za kadete u novim visinskim kategorijama.

TKD klub Poskok iz Posušja je nastupio sa svojih pet natjecatelja koji se vraćaju sa dvije zlatne medalje. Zlatnim medaljama okitili su se Anamarija Miličević (KŽ-47) koja je kroz tri odlično odrađene borbe došla do prvog mjesta, te Boris Gavrić (KM-45) koji je isto tako kvalitetnim borbama stigao na prvo mjesto.

Nastupili su još i Ana Bašić, Marta Grubišić i Šimun Topić koji su nažalost u jakoj konkurenciji izgubili u četvrtfinalnim borbama.

Na ovo natjecanje naše “poskoke” vodila je trenerica Lucija Bašić.

„Sponzor ovog nastupa je rent a car BGL COMMERCE iz Posušja koji se uvijek brinu o sigurnosti naših putovanja, hvala im. Čestitke trenerici i našim zlatnim sportašima“, katzali su iz TKD kluba „Poskok“ Posušje.

Osim u Otočcu u Hrvatskoj, članovi TKD kluba Poskok Posušje nastupili su i na taekwondo prvenstvu Federacije Bosne i Hercegovine u Bugojnu. Poskoci se s prvenstva vraćaju s čak osam medalja: dvije zlatne, dvije srebrne, te četiri brončane medalje.

Prvenstvo se održalo u nedjelju 7. svibnja u gradskoj dvorani u Bugojnu, a na njemu je nastupilo oko 400 natjecatelja iz 36 klubova s područja Federacije.

TKD klub Poskok je predstavljalo je 10 natjecatelja koji su osvojili 8 medalja. Tako su zlatne medalje osvojili David Milićević i Ana Galić, srebrne Ante Kraljević i Filipa Bašić, a brončane Lucija Barać i Filip Biško u borbama, dok su revijalne borbe odradili Slavko Lončar i Petra Lončar koji su u tom djelu također osvojili brončane medalje. Spomenut ćemo da su na prvenstvu nastupile i Mia Begić i Anđa Tomić, no za njih je prvenstvo proteklo bez medalja.

„Naše “poskoke” je na ovom Prvenstvu pratio trener Karlo Galić uz podršku roditelja.

Čestitke našim “poskocima” a posebno osvajačima medalja“, kazali su nam it TKD kluba Poskok Posušje.