Posušje bolje u susjedskom derbiju

Jučer je u okviru Hrvatske Regionalne nogometne lige veterana odigran susjedski ili bolje rečeno dobrosusjedski derbi između Nk Rakitna i Nk Posušja.

Posušani su ovaj put kao gosti na svom stadionu bili bolji i zasluženo su pobjedili rezultatom 3:1.

Bila je jako dobra i zanimljiva utakmica, u kojoj je mnogobrojna bublika pljeskom i glasnim navijanjem pozdravljala svaki potez starih nogometnih asova sa obe strane travnjaka.

Rakitno veterani 1

Prvo je NK Posušje došlo u vodstvo preko Hrvoja Ercega, da bi ubrzo nakon toga Dane Pavković iz jedne kontre izbio sam pred vratara posušje i majstorski poentirao, čime je NK Rakitno poravnalo rezultat na 1:1.

Tijekom prvog poluvremena nizale su se prilike i dobre akcije sa obje strane terena a posušani su pred sam kraj prvog poluvremena ponovno preko Ercega došli u vodstvo od 2:1, i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme također je donijelo dobro i na oči dopadljivu igru obadvije momčadi. Rakićani su prijetili što iz kontri što iz prekida, ali je posuška obrana svemu odoljevala. Ista situacija je bilo i na drugoj strani, sve dok Mario Knezović iz jedne brze kontre preciznim šutom sa dvadesetak metara nije povećao rezultat na 3:1 za posušane.
Sam kraj i završetak utakmice igrači obadviju momčadi dočekali su u lijepom i prijateljskom ozračju, čestitajući jedni drugima na fer i korektnoj igri.

IMG_5496

Treće poluvrijeme ove utakmice nastavilo se u restoranu kuglane kod Bagušića. I tu su obje ekipe pokazale zavidno dobre rezultate u poznavanju društvenih igara. Bila je to noć raznih pjevanja i natpjevavanja, zajedničkih gangi i bećaraca, a kao šlag na kraju trećeg poluvremena bila je Ćirina harmonika, koja je negdje pred ponoć utihnula, poslavši veterane na počinak. E ovo treće poluvrijeme zbog velikog zalaganja obadviju strana – možemo slobodno reći da je pravedno završilo nerješenim rezultatom.