Posušje doživjelo 11 uzastopni poraz od Sarajeva

Nogometaši Posušja poraženi su na stadionu Mokri Dolac u 14. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine od Sarajeva rezultatom 1:0. Ovo im je bio 11 uzastopni poraz od bordo ekipe iz Sarajeva.

Loše vijesti za Posušje stigle su već u petoj minuti utakmice kada je Vrgoč morao napustiti igru jer se nakon jednog skoka ružno dočekao na ruku pa je na nosilima iznesen s terena.

Domaći su u nastavku utakmice bili aktivniji, zaprijetili su nekoliko puta, ali nakon pola sata igre Sarajevo je došlo u vodstvo. Prvo su igrači i trener Posušja protestirali smatrajući da nije postojao prekršaj za Sarajevo, a upravo iz njega Bordo tim je došao u vodstvo budući da je Mustafić postigao pogodak.

I do kraja prvog poluvremena Posušje je imalo nekoliko dobrih situacija pred golom Šahinovića, a najbliže izjednačenju bili su u 35. minuti kada je Boban glavom pogodio stativu nakon ubacivanja Kamenara. Tako je ostalo 0:1 na poluvremenu.

U drugom dijelu uglavnom se igralo na sredini terena bez većih prilika.

Sarajevo je večerašnjom pobjedom prestiglo Zrinjski i sada se nalazi na drugom mjestu Premijer lige BiH s tri boda manje od lidera Borca koji ima i utakmicu manje. S druge strane, Posušje je na osmoj poziciji. U narednom kolu, nakon reprezentativne pauze, Sarajevo će dočekati Tuzla City, dok će Posušje gostovati Željezničaru.