Posušje gazi sve pred sobom, najbolja je ekipa u Bosni i Hercegovini ovog proljeća

Ekipa Posušja pravi je hit ovog proljeća u Wwin ligi Bosne i Hercegovine, gdje je od večeras i službeno najbolja ekipa prvenstva pošto su momci Denisa Ćorića savladali i GOŠK u gostima sa 1:0.

Posušje je slavilo pogotkom sjajnog napadača Gabrijela Bobana, koji je postigao gol u 53. minuti i bio jedini strijelac na utakmici.

Prije toga je u 33. minuti Musulin imao dobru šansu za GOŠK, ali je promašio, baš kao i Mandić za Posušje na otvaranju drugog dijela.

Prečka je spasila GOŠK u 64. minuti kada je sjajno šutirao Brković.

Ako bi se računale samo utakmice ovog proljeća, Posušje bi bilo prvo na ljestvici jer je osvojilo 16 od mogućih 18 bodova na šest utakmica.

Tako Ćorićev momčad nastavlja borbu za Europu jer Posušje kao šestoplasirano ima samo dva boda manje od četvrte Sloge, koja je na mjestu koje će voditi u Europu ako osvajač Kupa BiH bude među tri prvoplasirane momčadi u Wwin ligi.

GOŠK nastavlja borbu za ostanak, a trenutno je deveti sa 24 boda. Imaju Gabeljani bod više od Željezničara koji je u zoni ispadanja.