POSUŠJE IGRALO, SARAJEVO ZABIJALO!

Nogometaši Posušja poraženi su u drugom kolu Premijer lige BiH na Mokrom Docu od momčadi Sarajeva s rezultatom 0:2.

Bila je to prva domaća premijerligaška utakmica Posušja nakon dugih 12 godina čekanja, ali ove sezone gledat ćemo najbolje bh. momčadi na Mokrom Docu.

Nakon lošeg starta u ovu sezonu (ispadanje iz Europe te domaći poraz od Tuzla Cityja) favorizirano Sarajevo je stiglo u Posušje tražiti prve bodove u novoj sezoni. Posušje, s druge strane je uz veliku navijačku eurofriju i potporu tražilo iznenađenje nakon uvodnog gostujućeg poraza od Veleža (2:0).

Sarajevo je očekivano, imalo nešto veći posjed u prvom dijelu, a agresivno Posušje je tražilo prigodu iz protunapada. Gostima je u 15. minuti poništen pogodak jer se njihov novi napadač Bagarić našao u zaleđu. Gosti su nastavili pritiskati, a najbolju prigodu stvorili su 33. minuti nakon akcije Bagarića i Bodula koji je prizmeno šutirao prema golu, ali domaći vratar Baćak je to obranio.

Šest minuta kasnije, Sarajlije dolaze u prednost. Nakon duge lopte Dupovca, u šesnaestercu domaćih najbolje se snašao Boris Cmiljanić pored konfuzne obrane domaćih i pogodio za 0:1 na semaforu.

Do kraja poluvremena Posušje je stvorilo dobru prigodu u 44. minuti nakon akcije Leke i Lauša, ali vratar Dizdarević je kvalitetno reagirao.

Domaći su malo bolje otvorili drugo poluvrijeme, a svojim udarcima zaprijetili su Bešlić i Landeka, ali nijedan od njih nije išao u okvir gola.

Sarajevo je kako je odmicalo drugo poluvrijeme, polako zatvaralo prilaze prema svom golu, dok je Posušje radilo sve veći pritisak.

U 65. minuti opasno je zaprijetio mladi Lauš, ali Dizdarević je to obranio. Tijekom velikog pritiska Posušja, gosti s Koševa dolaze do povećanja prednosti u 72. minuti na poprilično bizaran način. Nakon velike gužve u šesnaestercu domaćih nakon kornera, Palić je šutirao glavom, a lopta se nes(p)retno odbila u mrežu od Juraja Ljubića koji je ušao u igru u nastavku. I Sarajevo je tako autogolom došlo do velikih 0:2.

Rezultat se do kraja nije mijenjao i Sarajevo je upisalo prvu pobjedu u sezoni, a Posušje drugi poraz. U idućem kolu Sarajevo će na svom terenu dočekati Zrinjski, a pred Posušjem je novi težak zadatak, jer idu u goste sarajevskom Željezničaru.

POSUŠJE: Baćak, T. Barišić, Brekalo, J. Barišić, Lučić, Landeka, Vranjić (od 70. Ilinković), Leko (od 60. Vukoja), Lauš (od 80. Glavina9, Bešlić (od 60. Ljubić), D. Begić (od 70. Verunica)

SARAJEVO: Dizdarević, Šabanović, Kurdić (od 75. Dervišagić), Dupovac, Pidro, Đokanović, Sušić, Bodul, Bagarić (od 63. Varešanović), Fanimo (od 63. Trako), Cmiljanić (od 56. Palić)