Posušje je vodeća ekipa prvenstva BiH nakon pobjede u Gabeli

Nogometaši Posušja savladali su GOŠK u Gabeli rezultatom 1:0 i tako se izdvojili na vrhu ljestvice Wwin lige Bosne i Hercegovine nakon nepuna četiri kola.

Iako su ostali bez trenera Denisa Ćorića, koji je prešao u Željezničar, nogometaši Posušja nastavili su sa sjajnim igrama iz prošle sezone i čini se da trenutno igraju još bolje.

Neporaženi su nakon četiri kola, a imaju tu i tri pobjede za vrh ljestvice. Večeras su u manjem hercegovačkom derbiju savladali GOŠK u Gabeli rezultatom 1:0 uz prilično dominantnu igru.

Jedini gol na utakmici postigao je Vinko Rozić u 41. minuti. U drugom poluvremenu GOŠK je dao sve od sebe da poravna rezultat.

Izdvaja se i jedna sporna situacija iz 66. minute kada sudac Benjamin Deljković nije pokazao na bijelu tačku nakon što je jedan od igrača Posušja rukom izblokirao šut u svom šesnaestercu. Ipak, po procjeni sudaca iz Sarajeva i VAR ekipe nije to bilo dovoljno za penal.

Ostalo je 1:0 za goste, tako da je Posušje ostvarilo novu bitnu pobjedu za preuzimanje vrha ljestvice s bodom više, ali i utakmicom više u odnosu na Sarajevo koje ima maksimalan učinak. GOŠK je na samom dnu sa četiri poraza u isto toliko utakmica.

Posušje će u narednom kolu igrati protiv Zrinjskog u gostima, dok GOŠK gostuje banjalučkom Borcu.