POSUŠJE JESENSKI PRVAK: Dominik Begić s tri zgoditka zablistao u domaćoj pobjedi protiv Klisa

U posljednjem 15. kolu jesenskog dijela Druge lige FBiH – Jug na Mokrom Docu odlučen je jesenski prvak. U međusobnom srazu dvije najbolje ekipe u prvenstvu pobjedu je odnijela domaća ekipa HŠK Posušje koja je protiv FK Klis slavila rezultatom 4:1.

S obzirom na vrijeme, koje je bilo prohladno, odlučujuća utakmica privukla je 300-tinjak ljubitelja nogometa.

Nakon početnog ispitivanja snaga gosti su poveli nakon prekida u 7. minuti, a najbolje se u gužvi u šesnaestercu snašao strijelac Kudra.

Domaća momčad je imala tri izgledne prilike do kraja poluvremena ali nije uspjela doći do poravnanja.

U drugom dijelu jos bolja i napadačka igra domaćina što im se vraća već u 54. minuti kada izjednačuje Dominik Begić, nakon što je po lijevoj strani odlično prošao Marko Jukić.

Deset minuta kasnije Begić je ponovno strijelac na asistenciju Mandurića za 2:1 i potpuni preokret. U 70. minuti Begić je asistent za debitanta Mateja Lebu koji povećava prednost na 3:1.

Konačni rezultat postavio je najbolji igrač utakmice Dominik Begić pogotkom u 84. minuti za 4:1. Ovog puta asistent je Soldo.

Ovom pobjedom Posušje je osvojilo naslov jesenskog prvaka i može mirno na zimski odmor.