Posušje još jednim autogolom ostalo bez bodova u gostima

Nogometaši Borca savladali su Posušje rezultatom 1:0 u okviru 7. kola Premijer lige i nastavili su potjeru za vodećim ekipama.

Posušje je većim dijelom utakmice bilo bolji ili u najmanju ruku ravnopravan protivnik, igralo je sjajno i dugo će žaliti za nekoliko propuštenih prilika.

Dobre šanse su imali Krišto, Rozić, Mandić, a Borac je tek u finišu prvog poluvremena prijetio preko Kvržića i Makarića koji je glavom s pet metera prebacio prečku.

U nastavku Posušje propušta pravi zicer u 59. minuti kada je Mandić sa pet metara neometan promašio loptu glavom, a potom je izvanredan udarac Babića odbranio Mijatović.

U 74. minuti Maglica je dobio drugi žuti i crveni karton za Posušje, a bezidejni Borac je do pobjede došao u 87. minuti kada je Marić postigao nevjerovatan autogol gotovo sa 16 metara za konačnih 1:0.

Borac u narednom kolu gostuje Tuzla Cityju, dok će i Posušje ponovo gostovati, ovoga puta Zvijezdi 09.