POSUŠJE OSTALO NA VRHU: U Podhumu “slomljena” Kamešnica

Nakon 11. kola Druge lige FBiH – Jug nogometaši HŠK Posušje i dalje su ostali vodeća momčad prvenstva.

U gostima kod Kamešnice ostvarili su novu pobjedu, devetu prvenstvenu a drugu gostujuću, rezultatom 0:3.

Unatoč izostanku Danijela Begića, Filipa Karamatića i Marka Jukića “plavo-bijeli” su odigrali još jednu vrlo dobru utakmicu te rutinirano upisali nova tri boda.

Posušje do vodstva dolazi u 13. minuti, kada je Mandurić nabacio u šesnanaest metara, a tamo se najbolje snašao kapetan momčadi Toni Kovač. U 29. minuti novo slavlje za plavo-bijele, Dominik Begić je sam uzeo loptu i „prošetao“ se kroz obranu domaćina i povisio rezultat na 0:2. Do kraja prvog djela možemo izdvojiti još pokušaj Čeke, ali je lopta otišla iznad gola Galića.

I drugi dio pripao je Posušanima. Mreže su mirovale sve do 71. minute kada je najbolji strijelac lige i kluba Dominik Begić postigao svoj 16 pogodak u prvenstvu i povećao prednost na 0-3.

U nedjelju se igra derbi 12. kola, kada na Mokri Dolac stiže Fk Turbina iz Jablanice.