Posušje slavilo na teškom gostovanju u Mostaru

Nogometaši HŠK Posušje ostvarili su pobjedu na izrazito teškom gostovanju u Mostaru kod FK Blagaja rezultatom 1:3.

Ovo su nogometašima Posušja prvi ovosezonski gostujući bodovi. Posušje je nastupilo u nešto izmjenjenom sastavu. Umjesto kartoniranog Markana Jukića na lijevom beku zaigrao je junior Mario Bakula – Grom, a na golu umjesto Bešlića stao je također junior, Đerek.

hsk posusje 1

Već u 3. minuti susreta hladan tuš za domaćina. Briljantan udarac Nikole Leke, sa nekih 40 metara, završava u gornjem desnom kutu nemoćnog vratara domaćih. Domaćini se vraćaju u igru u 15. minuti nakon nepažnje naše obrane. Nakon poravnanja rezultata Posušje i dalje ima incijativu što je urodilo plodom već u 23. minuti. Danijel Begić nadskače obranu domaćina i posprema Jurišićev centaršut iza domaćeg vratara te prekida svoj golgeterski post od tri utakmice bez pogotka. Inače, ovo je bila jedna od boljih utakmica Begića u plavo-bijelom dresu.

hsk daca

Do 70. minute nije bilo značajnih promjena kada jedan od domaćih igrača pokazuje svoju sportsku nekulturu te bezrazložno udara vratara Đereka. Nesportsko ponašanje sjajno primjećuje pomoćni sudac Romeo Primorac te isto sugerira glavnom sudcu Marinu Pavloviću koji isključuje domaćeg igraća.

S igračem manje FK Blagaj jos teže diše, a do kraja utakmice, u samom finišu, Posusje postiże jos jedan gol. Ramljakov joker s klupe, Ivan Kovač povlači s centra loptu u punom trku te hladnokrvno matira domaćeg vratara za konačni rezultat 1:3 i veliko i zasluženo slavlje.