POSUŠJE SLAVILO U STOCU: Mandurić zabio za vrijednu pobjedu na početku prvenstva

Seniori HŠK Posušje pobjedili su na neugodnom gostovanju HNK Stolac rezultatom 1:0, i tako na početku prvenstva u okviru Druge lIge FBiH Jug zabilježili vrijednu pobjedu.

Nogometaši Posušja su od početka utakmice nametnuli svoj ritam igre i bili boljaa momčad na terenu. Samim time imali su i nekoliko odličnih prilika za postizanje gola u prvom poluvremenu. U 18.minuti okomita lopta dolazi do Marina Bage koji sam izlazi pred vratara domaće momčadi i šutira, ali vratar brani. Bago je biou velikoj prilici i nekoliko minuta kasnije nakon ubačaja Jurišića, ali ponovno je neprecizan. Prilike za postizanje pogotka je imao i Jurišić, ali se na odmor odlazi bez golova.

U drugom poluvremenu nastavila se dobra igra plavo-bijelih, bili su još čvršći i odlučniji da postignu gol. I konačno u 68. minuti utakmice Zvonimir Begić proigrava Ivana Mandurića koji je precizan za vodstvo, a kasnije će se ispostaviti i jedini gol na utakmici. Ovo je bila vrlo vrijedna i važna pobjeda na startu prvenstva izborena teškom mukom i nastavak velikog niza odličnih rezultata nogometaša HŠK Posušje od prošle sezone.

Derbi kola igran je u susjednoj nam Općini u Tomislavgradu gdje je u goste došla momčad NK Sloge iz Ljubuškog i konačan rezultat bio je 1:1.

U slijedećem kolu na Mokri Dolac dolazi ekipa HNK Šujice pa zatim igrači Posušja putuju u Brotnjo i onda je derbi utakmica sa HNK Tomislavom na Mokrome Docu.

Posusje.net/Foto: Jadranko Dadić