Posušje: Tri medalje na Europskom kickboxing KUP-u za Kickboxing klub vitez Mile Bošnjak

U Areni Zagreb se od 16. do 18. veljače održao  „European Kickboxing Cup – Zagreb Open 2024.​​​​​​​“  na kojemu je sudjelovalo nešto više od čak 3000 natjecatelja iz oko 35 zemalja svijeta. Odlične uspjehe nam nose natjecatelji Kickboxing kluba „vitez Mile Bošnjak“ iz Posušja s tri medalje. Danijel Begić osvojio je broncu, a Ivan Miloš i Ivan Čamber srebro u disciplini K1.

Prvog dana natjecanja, u petak na prvenstvu u Zagrebu između 3080 natjecatelja i 279 klubova nastupio je i naš borac Luka Bakula koji je tjesno s 2:1 izgubio od predstavnika Bugarske, te je zauzeo peto mjesto. Kvaliteta Lukine borbe je bila vrlo dobra, tako da je vrlo lako mogao biti obrnuti rezultat. No, nije bilo sreće.

Drugoga dana turnira, u subotu, naš Danijel Begić u polufinalu predajom meča od strane trenera borcu iz splitskog kluba Pitbull je osvojio treće mjesto, odnosno brončanu medalju.

Drugoga dana natjecanja, u subotu, naša dva borca Ivan Miloš i Ivan Čamber su osigurali srebro i u nedjelju se borili za zlato. U nedjelju za njih dvojicu nije bilo sreće, pa su Ivan Miloš i Ivan Čamber osvojilo vrijedno drugo mjesto, odnosno srebrne medalje.

Za napomenuti je da su naša sva četiri člana nastupila u K1 disciplini.

Organizator ovog natjecanja u Zagrebu, KBK „Tigar“ Karlovac s partnerom, morao je osigurati postavljanje čak 10 tatami borilišta i 2 ringa, po čemu nadmašuje bilo koje natjecanje u ovom sportu u Hrvatskoj, ali i šire. Na natjecanju je sudio i naš Miljenko Kutleša Roša.

Također je važno da su naši natjecatelji prošli bez ikakvih ozljeda te da ih već 9. ožujka čeka nastup na Prvenstvu Bosne i Hercegovine koje će se održati na Palama u Sarajevu. Nastupit će ponovo u K1 disciplini.