Posušje Umalo napravilo još jedan nevjerojatan preokret, na kraju poraz u Sarajevu!

Košarkaši sarajevske Bosne Royal pobijedili su KK Posušje u susretu 14. kola Prvenstva BiH rezultatom 80:74.

Domaći košarkaši su dobro otvorili susret i prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 20:17, a onda su do poluvremena zaigrali još bolje, ubacili u brzinu više i uspjeli doći do prednosti od 16 poena razlike. Rezultat je glasio 52:36.

Uspjeli su košarkaši Bosne na početku drugog poluvremena doći i do 19 poena prednosti (59:40), no onda je Posušje zaigralo puno bolje i pred posljednju dionicu smanjilo na samo devet poena. Bilo je 65:56.

Kako se utakmica vratila u egal, tako su i posuški košarkaši zaigrali još bolje u obrani i u jednom trenutku uspjeli prići na tri poena razlike (75:72), no više od toga nisu mogli i Bosna je na kraju upisala četvrtu pobjedu u ovoj sezoni, a Posušje peti poraz.

Sarajevsku momčad do trijumfa su predvodili Jonathan Davis sa 27 poena i Imran Fazlić sa 19 poena i osam skokova, dok su se kod Posušja istakli Alan Wiggins sa 23 poena i Tyre Griffin sa 22 poena.