Posušju vrijedna pobjeda na Tušnju!

Nogometaši HŠK Posušja ostvarili su vrijednu pobjedu u 20. kolu WWin lige BiH, a kao gosti su nadigali ekipu Tuzla Cityja rezultatom 1:0.

Plavo-bijeli su tako napravili veliki korak ka opstanku, dok su Tuzlaci u velikoj krizi na startu drugog dijela sezone i do kraja će strepiti za prvoligaški status.

Posušani su zaigrali otvoreno od prve minute, a iako nije bilo izrazitih šansi u prvom djelu, jasno je bilo kako neće odustati od svog plana.

U 54. minuti Rozić je imao veliku šansu kada se našao sam pred golom Tuzlaka, ali je iz čiste situacije šutirao pored gola.

Samo pet minuta kasnije Posušje je povelo. Nakon centaršuta Lučića, glavom je pogodio Vrgoč za 1:0.

Na drugoj strani prijetio je Mehanović udarcem iz daljine, a Posušje je moglo do drugog gola kada je Pavković istrčao dobru kontru, ali je šutirao pored gola.

Najbolju šansu za poravnanje Tuzla City je imao u 84. minuti, ali je Galić sjajno obranio udarac iz blizine i ostalo je 1:0.

U narednom kolu ekipa Posušja dočekat će Velež, dok je Tuzla City domaćin posljednjeplasiranoj Zvijezdi 09.