Potop favorita: Real i Barcelona ispali iz kupa

Nogometaši Athletica iz Bilbaoa posljednji su polufinalisti ovosezonskog izdanja Španjolskog kupa, oni su u četvrtfinalu na svom San Mamesu svladali Barcelonu sa 1-0 (0-0).

Pogodak za veliku pobjedu postigao je Inaki Williams u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić igrao je za Barcelonu do 69. minute.

Bio je to susret dva najtrofejnija kluba u Kupu kralja, Barcelona je ovo natjecanje osvajala rekordnih 30 puta, dok je Athletic 23 puta slavio, no posljednji put još 1984. godine.

21. stoljeću Athletic je tri puta stizao do finala, 2009., 2012. i 2015., ali je svaki put gubio upravo od Barcelone.

Real na domaćem terenu primio četiri pogotka i ispao iz Kupa

Real Madrid – Real Sociedad 3:4, rezultat je to četvrtfinalnog dvoboja Kupa Kralja koji se odigrao na Santiago Bernabeuu.

Kraljevski klub je tako ispao iz utrke za trofej, a Sociedad se priključio Granadi i senzacionalnom drugoligašu Mirandesu koji su prije ovog dvoboja izborili mjesto u polufinalu, piše Gol.hr.

Bila je to luda utakmica u kojoj su gosti poslije 56 minuta imali prednost od 0:3, da bi na kraju strahovali i spašavali se od produžetaka.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić odigrao je drugo poluvrijeme za madridski sastav.

Real Sociedad dosada je dva puta osvajao Kup, prvi put davne 1909. godine, a drugi 1987., dok je posljednji put u finalu nastupio 1988.