Povijesna pobjeda Vatrenih protiv Portugala!

Hrvatska nogometna reprezenatacija pobijedila je Portugal u Lisabonu 2:1 u posljednjoj provjeri uoči Europskog prvenstva u Njemačkoj!

Prva je to pobjeda Vatrenih protiv Portugalaca u njihovom osmom međusobnom susretu. Dosad je Hrvatska šest puta izgubila, a jednom remizirala.

Hrvatska je povela u osmoj minuti kada je Luka Modrić precizno izveo jedanaesterac. Bio je to Modrićev 25. pogodak u reprezentativnom dresu. Portugal je izjednačio u 48. minuti kada je hrvatsku mrežu pogodio Diogo Jota, ali su Vatreni vratili vodstvo u 56. minuti. Gol odluke postigao je Ante Budimir.

Slijedi put na EURO za obje reprezentacije. Hrvatska će premijeru imati 15. lipnja protiv Španjolske, dok će Portugal prvu utakmicu na prvenstvu odigrati 18. lipnja protiv Češke.