PRIJATELJSKA UTAKMICA: POSUŠJU REMI NA PECARI

U prvom pripremnom dvoboju za novu sezonu NK Široki Brijeg je odmjerio snage protiv novog federalnog prvoligaša HŠK Posušje na Pecari u utakmici koja je bila zatvorena za javnost.

Konačan rezulat bio je 1:1.

Utakmica se igrala po teško vrućem i sparnom vremenu. Prvih 15 minuta utakmice nismo vidjeli puno. Obje ekipe su provjeravale spremnost protivnika, a svjedočili smo dosta čvrstoj utakmici.

Ivan Bešlić u 16. minuti pogađa za vodstvo ekipe iz Posušja.Nakon ubačaja sa strane sjajnim skokom i udarcem glavom Bešlić je svladao Miškića.

Ekipa domaćih polako je preuzela inicijativu na terenu, ali nije bilo promjene rezultata.

U 26. minuti Široki je imao polupriliku ali je nije uspio iskorstiti.

Krasan prolazak Medića u 33. minuti u kojem je čak “provozao” trojicu igrača Posušja, ali nažalost nije uspio završiti posao do kraja.

U 45. minuti Serdarušić je mogao povećati vodstvo gostiju na 2-0, međutim nije bio precizan.

U posljednjim trenutcima prvog poluvremena Stipe Jurić je srušen u 16 metara. Sam je izveo kazneni udarac i lakoćom pogodio za poravnanje.

Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 1:1.

Drugo poluvrijeme je Široki započeo pod svojom kontrolom. Razlog tome je i ulazak u igru nekoliko prvotimaca iz prošle sezone. U 47. minuti Stanić je uputio odličan udarac sa 16 metara, ali gostujući vratar odličnom reakcijom loptu izbacuje u korner. Dino Ćorić u 55. minuti nije uspio iskoristit odličnu priliku za vodstvo.

U 73. minuti Brekalo je nakon sjajnog prodora imao odlučni priliku za vodstvo Širokog, ali se rezultat i dalje nije mjenjao.

Ubrzo nakon toga udarcem s 25 metara Marino Vranjić pogađa gredu što je ujedno i bila najbolja prilika za goste u drugom poluvremenu.

U 89. minuti za domaće je dosuđen jedanaesterac. Dino Ćorić nije uspio realizirat udarac s bijele točke.

Borbena utakmica završila je bez pobjednika, 1:1.

Ovo je bilo prvo gostovanje HŠK Posušje na Stadion Pecara nakon gotovo punih 12 godina.

Susjedi iz Posušja posljednji su put gostovali u Širokom Brijegu 23. studenoga 2008. u okviru 15. kola Premijer lige BiH u sezoni 2008./2009. kada je momčad NK Široki Brijeg slavila rutinsku pobjedu (2:0) pogotcima Josipa Topića u 43. minuti i Dalibora Šilića u 84. minuti utakmice.

Posljednji međusobni dvoboj dvaju prijateljskih klubova i nekada velikih sportskih suparnika, posebice u ligaškom natjecanju Herceg-Bosne, nakon velikih 10 godina čekanja odigran je prošloga ljeta, 9. kolovoza 2019. na stadionu Mokri Dolac u Posušju. Susret je završen bez pobjednika (2:2), a tadašnji trener NK Široki Brijeg bio je Denis Ćorić, koji je se ovaj put našao na suprotnoj strani u ulozi trenera Posušje. Isto kao i Josip Barišić koji je tada nosio kapetansku vrpcu naše momčadi, a sada brani boje svoga matičnog kluba.

U Posušju trenutno igra veliki broj bivših igrača Širokog Brijeg, ili pak igrača koji su na posudbi: Osim spomenutog Josipa Barišića, tu su još: Davor Landeka, Lovro Musa, Kristijan Sesar, Renato Skoko, Slavko Brekalo, Boris Baćak, Ivan Buhač i Jure Glavina.

Nažalost, sukladno preporukama Kriznog stožera Županije Zapadnohercegovačke, utakmica nije bila otvorena za javnost.

Ipak, vjerni navijači i svekolika sportska javnost utakmicu je mogla pratit preko Radiotelevizije Herceg-Bosne koja je bila osigurala izravan TV prijenos na svome You Tube kanalu u 18 sati, a zatim i snimku utakmice u svome televizijskom programu iza 22 sata.

Početni sastavi:

HŠK POSUŠJE: Boris Baćak, Josip Barišić, Slavko Brekalo, Luka Lučić, Renato Skoko, Ante Serdarušić, Davor Landeka, Ivan Buhač, Ivan Bešlić, Jure Glavina, Dominik Begić. Trener: Denis Ćorić.

NK ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Vištica, Oršolić, M. Jurić, Medić, Grgić, Begić, Vukoja, Tankuljić, J. Bešlić, S. Jurić. Trener: Toni Karačić