Rakitić i Pašalić asistenti, Chelsea s 4:0 deklasirao Juventus

Chelsea je u derbiju večeri u sklopu petog kola Lige prvaka na Stamford Bridgeu svladao Juventus s uvjerljivih 4:0, osiguravši plasman u osminu finala, a hrvatski reprezentativci Ivan Rakitić i Mario Pašalić bili su asistenti u redovima Seville, koja je s 2:0 svladala Wolfsburg, te Atalante, koja je odigrala 3:3 u ludoj utakmici s Young Boysima.  Od prve minute u akciji je u šest vwečernjih utakmica bilo šest hrvatskih nogometaša.

Chelsea, aktualni pobjednik Lige prvaka, pobijedio je u Londonu Juventus izmimo uvjerljivo, čime je uz torinski klub iz skupine H osigurao prolaz u osminu finala ovosezonske Lige prvaka.

Obje momčadi uoči zadnjeg kola imaju po 12 bodova (četiri pobjede i poraz iz međusobnog ogleda), što je neuhvatljivo za ostatak društva iz skupine. Chelsea je odigrao sjajnu utakmicu te je posve zasluženo pobijedio za skok na prvo mjesto. Od četiri pogotka posebno treba izdvojiti drugi, kada je James iz poluvoleja rasparao gostujuću mrežu, ali i treći, kada je sjajnu akciju okončao Hudson-Odoi.

Za Chelsea, zbog ozljede, nije igrao hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

U drugom ogledu ove skupine Malmö je upisao prvi bod. Na domaćem terenu je odigrao 1:1 protiv Zenita iako je u završnici imao igrača više, ali je i primio pogodak u 92. minuti iz jedanaesterca (Rakicki). Antonio Mirko Čolak je odigrao svih 90 minuta za švedskog prvaka, dok je na drugoj strani Dejan Lovren startao za Zenit, ali je igru napustio u 46. minuti.

U skupini E je Bayern ovog utorka u jednom od dva ranijea dvoboja ostvario petu pobjedu u isto toliko nastupa (2:1 u Kijevu protiv Dinama). Osigurao je i prvo mjesto na ljestvici, a ogromna će se borba voditi iza njegovih leđa u zadnjem kolu.

Xavi je kao trener Barcelone debitirao u Ligi prvaka, a njegova je momčad propustila meč-loptu protiv Benfice na domaćem terenu. U kišnoj kulisi završilo je 0:0 pa Barca i dalje ima dva boda više od Portugalaca.

No, ukoliko Benfica pobijedi u zadnjem kolu kijevski Dinamo na domaćem terenu onda i Barcelona mora pobijediti Bayern u Münchenu. U slučaju istog broja bodova (pobjeda Benfice i remi Barçe) u prednosti je Benfica, koja je kod kuće dobila Katalonce 3:0.

Ovaj susret na Camp Nou je bio krajnje dramatičan i sa brojnim šansama. Barcelona je bila bolja, pogađala je okvir vrata, zabijala golove iz zaleđa, no na kraju je Benfica izdržala sve i iščupala nulu premda je u nadoknadi igrač Benfice Seferović imao praznu domaću mrežu pred sobom, ali nije pogodio za pobjedu.

Nakon što je Manchester United pobijedio Villarreal u gostima s 2:0, golovima Cristiana Ronalda i Sancha u završnici utakmice, u toj skupini F je Atalanta imala priliku izbiti na drugo mjesto pobjedom u Bernu kod Young Boysa. Atalanta je dva puta vodila (1:0 i 2:1), ali se na kraju spašavala od poraza. U 87. minuti je u igru ušao Muriel te je u istoj minuti zabio iz slobodnog udarca za konačnih 3:3.

Atalanta time nije izgubila šansu za drugo mjesto, ali u posljednjem kolu mora pobijediti Villarreal na domaćem terenu jer trenutačno zaostaje jedan bod. Nakon ovog rezultata Young Boysi, koji gostuju na Old Traffordu, više ne mogu do drugog mjesta.

Mario Pašalić je za goste igrao do 71. minute, a dvadeset minuta ranije je spustio loptu za Palomina koji je u tom trenutku pogodio za vodstvo 2:1 Atalante.

Najveća gužva vlada u skupini G gdje su prije zadnjeg kola (RB Salzburg – Sevilla i Wolfsburg – Lille) sve četiri momčadi u igri za osminu finala te su sve na ljestvici razdvojene tek s jednim bodom. Bodovno gledano u ovom trenutku najbolje stoji Lille koji je u petom kolu kao domaćin pobijedio Salzburg s 1:0. Ivo Grbić je uspješno čuvao domaću mrežu na ovom susretu, dok je Luka Sučić za goste igrao do 59. minute.

Sevilla se vratila u igru domaćom pobjedom 2:0 protiv Wolfsburga, a sjajnu je asistenciju upisao Ivan Rakitić u 12. minuti kada je Joana Jordana pogodio “u trepavicu” za prvi pogodak na utakmici.