Ramljak pogodio s izmjenama, Posušje preokretom do velike pobjede

Na Mokrom Docu odigran je derbi 14. kola Druge lige FBiH – Jug između nogometaša HŠK Posušje i FK Igmana iz Konjica a završio je pobjedom domaćina rezultatom 2:1.

Igra nije bila spektakularna, ali ustrajnost i želja domaćina je na kraju odlučila pobjednika.

hsk posusje igman 3

Posušje je cijelu utakmicu imalo terensku inicijativu. U prvom djelu su imali nekoliko poluprilika koje nisu iskoristili, dok su gosti iz prve ozbiljnije situacije iznenađujuće poveli preko Bajrića. S golom minusa se otišlo na odmor.

hsk posusje igman 2

Ipak, u drugom poluvremenu pritisak plavo-bijelih se isplatio. Hrvoje Čuić odlično prolazi po desnoj strani, vraća povratnu loptu za Nikolu Leku koji s deset metara neobranjivo para mrežu gostiju za poravnanje na 1:1. Trener Posušja Damir Ramljak radi nekoliko izmjena kako bi osvježio momčad. U igru je poslao Ivana Mandurića i Dominika Begića koji svojom trkom unose živost u igru domaćina.

Upravo je Begić opravdao povjerenje trenera samo nekoliko minuta kasnije kada u 78. minuti bježi obrani gostiju, izlazi sam pred gostujućeg vratara te loptu šalje u nebranjeni dio mreže.

hsk posusje igman 1

Bila je ovo za Posušje teška utakmica, jer Igman nije ništa specijalno napravio prije niti poslije gola.Teško je bilo probiti njihovu obranu i vratiti se igru. Međutim, igrači Posušja pokazali su  zavidnu borbenost, koja ih je na kraju nagradila s nova tri boda.

Lijep dan i atraktivan protivnik izmamili su 300-tinjak najvjernijih navijača na zeleni dragulj podno Radovnja.