Rapsodija Vatrenih na Malti, pobjedom 7:1 najavili spektakl na Poljudu

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je fantastičnu utakmicu protiv Malte u pretposljednjem, devetom kolu skupine H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. Vatreni su pobijedili Maltežane s visokih 7:1 (4:1), odgovorivši tako na današnji ruski “izazov”, uvjerljivu pobjedu 6:0 protiv Cipra.

Sjajna je to najava za poljudski spektakl koji će odlučiti o prvom mjestu u skupini i izravnom putniku na SP, uoči kojega našu skupinu predvode Rusi s 22 boda, dok je Hrvatska druga s 20 bodova.

Raspoložena Hrvatska povela je već u  šestoj minuti golom Ivana Perišića, do kraja prvog poluvremena u strijelce su se još upisali Duje Ćaleta-Car u 22., Mario Pašalić u 39. i Luka Modrić u prvoj minuti sudačke nadoknade, dok je Marcelo Brozović u 31. minuti nespretnom reakcijom zatresao vlastitu mrežu.

U nastavku je dva gola dodao odlični Lovro Majer, u 47. i 64. minuti, a jedan trostruki asistent Andrej Kramarić u 53. minuti.

Tako će Hrvatska u nedjelju u Splitu morati svladati Rusiju kako bi izborila izravni plasman u Katar, dok je Rusiji dovoljan i bod za odlazak na SP. Drugoplasirana reprezentacija morat će u dodatne kvalifikacije.