Sjajna utakmica u Porto Alegreu, Japan dvaput vodio, ali Urugvaj uzeo bod

Potpuno otvorenu utakmicu, bez previše razmišljanja o obranama, odigrali su Urugvaj i Japan u drugom kolu skupine C. Japan je dva puta bio u vodstvu, ali oba puta Urugvaj se vratio i u konačnici su remizirali 2:2.

Na dinamične i vrlo pokretljive Japance nije negativno utjecao poraz od Čilea u prvom kolu s visokih 4:0, ovdje su od početka dobro krenuli i stvarali probleme Urugvaju posebno u brzoj tranziciji.

U početku je Urugvaj imao nekoliko prilika, ali nakon što ih nije iskoristio, Japan je stigao do vodstva. U 25. minuti Shibasaki je dugačkom loptom pronašao Kojija Miyoshija koji se sjurio u kazneni prostor i onda krasno pogodio za vodstvo.

U toj akciji u kojoj su Japanci poveli, Urugvaj je ostao bez Diega Laxalta koji je zaradio ozljedu i zamijenio ga je Giovanni Gonzalez.

Urugvaj je do poravnanja došao u 32. minuti kada je dosuđen kazneni udarac uz asistenciju VAR-a, na opće čuđenje Japanaca zbog navodnog prekršaja Naomichija Uede na Edinsonu Cavaniju.

Na startu drugog dijela Japan je vratio prednost na svoju stranu, na ubačaj s lijeve strane Fernando Muslera nije dobro reagirao, kratko je odbio loptu do Miyoshija koji ponovno zabija.

Uslijedio je žestok pritisak Urugvaja i poravnanje u 66. minuti preko Josea Gimeneza nakon ubačaja Lodeira iz kornera. do kraja susreta i Suarez i Cavani bili su milimetrima udaljeni od gola, ali nisu uspjeli doći do pogotka